E-öyküler

Gözlük
Yazar: Ali Akdoğan
Tür: Bilimkurgu
Yayın: Kasım 2000
Xar'ın Gezegeni
Yazar: Altuğ Gürkaynak
Tür: Bilimkurgu
Yayın: Kasım 2000
İlk, Son ve En İlginç Yolculuk
Yazar: Hasan Özkan
Tür: Bilimkurgu
Yayın: Kasım 2000

 E-kitap

 Ölümsüz Antikite
 Hikmet Temel Akarsu'nun son kitabI yayınevlerinden önce e-kitap olarak yayınlandı. 6 bölümden oluşan bu kitabı palm document biçiminde aşaıdaki bağlantılardan çekebilirsiniz. Yazar, İstanbul Dörtlüsü Rock'n Roman serisi kitaplarıyla tanınıyor. Bu seri, "Kaybedenler Kulubü", "İngiliz", "Media" ve "Küçük Şeytan" adlı kitaplardan oluşuyordu. Toplum içi kopukluğu ve yabancılaşmayı ve kimliksizliği oldukça akıcı şekilde anlattığı bu kitaplarındaki tarzı bu e-kitabında da sürdürmüş, ama bir farkla; yayınevinin baskısı olmayınca daha cesur bir kitap yazılabildiğini göstererek...

antikite1.pdb    antikite2.pdb    antikite3.pdb
antikite4.pdb    antikite5.pdb    antikite6.pdb

 Gılgamış
 Gılgamış destanı. Bunu Ön-Asya Arkeolojisi okuyan arkadaşım için palm document biçimine çevirmiştim. Kitap Cumhuriyet Yayınlarının SalI günleri dağıttığı kitabın internetteki kopyasının yeniden biçimlendirilmesiyle elde edildi. Aşağıdaki bağlantıdan çekebilirsiniz. Internetten okunabilen biçimi ise http://mezopotamya.tripod.com/ adresinde bulunabilir.

gilgamis.pdb

Palm Usenet News

  Bu palm document dosyaları haftalık palm usenet gruplarını içeriyor. Hazırladığım scripti sürekli internet bağlantısı olan bir makinaya koyabilirsem bu dosyaların daha güncel biçimini bulmanız mümkün olabilecek. Dosyalar, comp.sys.palmtops, comp.sys.palmtops.pilot, alt.comp.sys.palmtops, ve alt.comp.sys.palmtops.pilot gruplarını içeriyor.

6 Ekim 2000 : palmnews001006.pdb
11 Ekim 2000 : palmnews001011.pdb
13 Ekim 2000 : palmnews001013.pdb
18 Ekim 2000 : palmnews001018.pdb

İletişim için   Buradakilere ilişkin eleştiri, soru, öneri vb. iletmek için bana ilkerf@geocities.com adresinden ulaşabilirsiniz.

13 Ekim'den beri ziyaret sayısı:
Kurulum tarihi: 13 Ekim 2000